I’ll take it!

 In Uncategorized

Ever thought about buying your red meat in bulk? To get high quality, grass fed, free range beef, that’s exactly what it takes to avoid paying ridiculously high prices at places like Whole Foods. Here’s an example of a ranch in Utah – Bar 10 Beef where a “Whole Beef” costs $2,350 and gets you 420 lbs of beef! Wonder how long that would last?

P1260515
Norma gets inverted

“Barbara”

Five rounds, each for time of:
20 Pull-ups
30 Push-ups
40 Sit-ups
50 Squats
– rest exactly 3 minutes between each round
– record your times for each round – how fast can you finish the last round?

Comments

comments

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search